Forum      EUROPA QUO VADIS 2017      Paneliści

Paneliści


Ulric Fayl von Hentaller, Dyrektor, Global Round Table
Główny Doradca Prezesa Hares Group. Doradca w sprawiach kwestii europejskich : polityki, finansowania oraz projektów unijnych. 
Dawniej: Komisja Europejska; Doradca prezesa EASA; działalność w przedsiębiorstwach high - tech oraz start-up; Manager "Big Six"; działalność w handlu międzynarodowym. Członek Światowej Akademii Nauki i Sztuki. Rycerz Czcigodnego Zakonu Świętego Jana.
 
Prof. Tadeusz Marczak, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. T. Kościuszki
Nauczyciel Akademicki, historyk, publicysta, polityk. Od września do grudnia 2008 sprawował funkcję dyrektora Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Kierował w tej jednostce Zakładem Studiów nad Geopolityką.  Profesor nadzwyczajny w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.
 
Prof. Roman Galar, Uczelnia Jana Wyżykowskiego
prof. dr hab. inż. Roman Galar jest pracownikiem naukowym Zakładu Automatyki i Modelowania w Politechniki Wrocławskiej. Autor blisko 100 publikacji, w tym interdyscyplinarnych, odnoszących się do rozwoju regionalnego, polityki naukowej i innowacyjnej, technologii informatycznej i dynamiki kulturowej. Do jego zainteresowań naukowych należą: procesy adaptacyjne, optymalizacja, symulacja procesów ewolucyjnych, dynamika procesów rozwoju, stymulowanie innowacyjności, samorządowe strategie rozwoju.
 
Prof. Krzysztof Kawalec, Dyrektor wrocławskiego oddziału IPN we Wrocławiu
Profesor Krzysztof Kawalec polski historyk, specjalizujący się w historii myśli politycznej, historii Polski i powszechnej XIX-XX wieku; nauczyciel akademicki związany z Uniwersytetem Wrocławskim; pracownik Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej.
 
gen. bryg. rez. dr  Adam Duda, Fundacja Bezpieczeństwa i Rozwoju STRATPOINTS
Wiceprezes fundacji Stratpoints,  były szef Inspektoratu Uzbrojenia, skończył m.in. Podyplomowe Studia Polityki Obronnej na Narodowym Uniwersytecie Obrony w Waszyngtonie (USA), ukończył wiele kursów i szkoleń z zakresu zamówień publicznych, audytu i kontroli zarządczej.
 
Ks. Prof. Jan Klinkowski, Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu
Ks. Prof. Jan Klinkowski jest kierownikiem katedry Egzegezy Ksiąg Starego Testamentu na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jest założycielem i dyrektorem Studium Turystyki Biblijnej.
 
Kornel Morawiecki, Marszałek Senior Sejmu RP
Polski polityk, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, doktor fizyki, nauczyciel akademicki. Kandydat w wyborach prezydenckich w 2010, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji.
 
Jarosław Obremski, Senator RP
Jarosław Wojciech Obremski– polski samorządowiec i polityk, senator VIII i IX kadencji. W Senacie początkowo ponownie przystąpił do KSN, jednak 19 maja 2016 został członkiem klubu Prawa i Sprawiedliwości.
 
Bogusław Sonik, Poseł na Sejm RP
Polski polityk i dziennikarz, samorządowiec, działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL, od 2004 do 2014 deputowany do Parlamentu Europejskiego VI i VII kadencji, poseł na Sejm VIII kadencji.
 
Prof. Ivo Slaus, Światowa Akademia Nauki i Sztuki
Ivo Šlaus jest fizykiem jądrowym i cząsteczkowym oraz wybitnym członkiem New Westminster College. Šlaus jest honorowym prezesem Światowej Akademii Sztuki i Nauki , dziekanem Uniwersytetu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Dag Hammarskjold (Zagrzeb) i byłym prezesem WAAS. Jest członkiem międzynarodowej rady doradczej Klubu Rzymskiego i byłego Prezydenta Chorwackiego Stowarzyszenia Klubu Rzymskiego. Jego liczne funkcje naukowe i dyplomatyczne obejmują: założyciela Academia Europaea; członek Rady Pugwaszu i byłego Prezydenta Chorwackiego Pugwaszu; członek zarządu Bałkańskiego Klubu Politycznego; przewodniczący Międzynarodowej Sieci Centrów Zrównoważonego Rozwoju; założyciel i były członek zarządu Europejskiego Towarzystwa Fizycznego; i członek Światowej Fundacji Innowacji. Jako były komisarz Chorwacki parlament (2000-2003) pełnił funkcję członka Komisji Edukacji, Nauki i Kultury, a także jako przewodniczący podkomitetu ds. Nauki, technologii i szkolnictwa wyższego.
 
Prof. Wojciech Burzyński, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur
Profesor nauk ekonomicznych, wśród jego zainteresowań badawczych znajdują się zmiany struktury gospodarki światowej - przemysłu i handlu międzynarodowego, unijna polityka przemysłowa i konkurencyjność przedsiębiorstw w gospodarce Polski, zmiany lokalizacji bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz działalności B+R+I przedsiębiorstw, wpływ działalności B+R+I przedsiębiorstw na konkurencyjność regionów i krajów.
 
Prof. Roman Szul, Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG)
Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie zatrudniony na stanowisku profesora w Europejskim Centrum Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Katedrze Europeistyki Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. W swojej działalności naukowej łączy zainteresowania ekonomią, polityką gospodarczą, rozwojem regionalnym z językoznawstwem, socjolingwistyką, polityką językową, teorią i historią narodów oraz ruchów regionalnych.
 
Grzegorz Roman, Doradca Prezydenta Wrocławia
Doradca Prezydenta Wrocławia w sprawach transportu i komunikacji w aglomeracji wrocławskiej. Był szefem departamentu architektury w magistracie i były wicemarszałek województwa.
 
Prof. Stefan Kawalec, ekonomista, były wiceminister finansów
Polski ekonomista, były wiceminister finansów. Współpracuje z Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, doradzał również Platformie Obywatelskiej w sprawach ekonomicznych.
 
Mariusz Kawnik, Dyr. Dpt Regulacji i Spraw Międzynarodowych,  PGNiG 
 
Prof. Piotr Grabowiec, Uniwersytet Wrocławski
Profesor nauk społecznych, w kręgach jego zainteresowań znajduje się filozofia polityki, geopolityka, historiozofia, idee polityczne, integracja europejska, integracja gospodarcza, myśl polityczna, stosunki społeczne, stosunki polityczne, socjologia religii, kultura polityczna.
 
IvoGrga, Sekretarz Generalny Global RoundTable
 
Prof. Juliusz Kotyński, Dziekan Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych, Akademia Finansów i Biznesu Vistula
W latach 2002-2006 radca generalny w Departamencie Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi (1987r.) W działalności naukowej zajmuje się badaniami teoretycznymi i empirycznymi z dziedziny handlu międzynarodowego, finansów, polityki ekonomicznej Polski i Unii Europejskiej oraz europejską integracją gospodarczą i finansową. W marcu 2015 r. został wybrany na członka Komitetu Prognoz „Polska 2000 Plus” przy Prezydium PAN na kolejną kadencję – na lata 2015-2018. W latach 2013-2015 uczestniczy w cyklu badań, debat i publikacji „Forum Myśli Strategicznej” Polskiego Towarzystwa Myśli Strategicznej i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
 
Prof. Marek Wróblewski, Uniwersytet Wrocławski
Doktor Habilitowany nauk ekonomicznych, Jego specjalności to ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze, handel zagraniczny i międzynarodowe transakcje gospodarcze, międzynarodowe relacje finansowe, rozwój regionalny.
 
Piotr Gaglik, komentator Radia Rodzina
 
prof. Ewa Freyberg, Szkoła Głowna Handlowa
Polska polityk, nauczyciel akademicki, ekonomistka, posłanka na Sejm III kadencji, była wiceminister w kilku resortach m.in. Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu, Ministerstwie Gospodarki.
 
Gilbert Fayl, Prezydent Global Round Table
 
Jean Marie Rousseau, ekonomista
 
Prof. Zdzisław Winnicki, Uniwersytet Wrocławski
Polski historyk, prawnik i politolog związany z Uniwersytetem Wrocławskim, profesor nauk społecznych. Specjalista od spraw Kresów Wschodnich i Białorusi.
 
Prof. Jan Woroniecki, Społeczna Akademia Nauk
Polski politolog, ekonomista i dyplomata, nauczyciel akademicki, stały przedstawiciel RP przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
 
Prof. Ryszard Piasecki, Sekretarz Generalny CIFE
Prof. zw. dr hab. Ryszard Piasecki – profesor tytularny nauk ekonomicznych, międzynarodowych stosunków gospodarczych i ekonomii rozwoju. Autor 165 prac naukowych, w tym 25 książek. Włada pięcioma językami. Wziął udział w blisko 200 konferencjach i innych zdarzeniach międzynarodowych. Wygłosił wykłady w wielu krajach na świecie  (m.in. Francja, Belgia, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Turcja, Brazylia, Argentyna, Wenezuela, Chile, USA, Kanada, Indie, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kenia, Dem. Republika Konga). Współpracuje z wieloma organizacjami międzynarodowymi (ONZ, OECD, Komisja Europejska, CIFE itd.). 2004) i kilka nagród rektorskich. Otrzymał Złoty Krzyż Zasługi RP (2005). Za swoją działalność na rzecz Polonii w Ameryce Południowej otrzymał Złoty Krzyż Kombatancki. Był Konsulem Generalnym RP w Brazylii. Były ambasador RP w Chile.
 
Andrzej Wielowieyski, Poseł na Sejm RP, Europoseł, Senator RP i Wicemarszałek  Senatu  w latach 1991 do 2009
Polski polityk, działacz katolicki, opozycjonista z czasów PRL.
Poseł na Sejm I, II i III kadencji (1991–2001), senator I (1989–1991) i V kadencji (2001–2005), w latach 1989–1991 wicemarszałek Senatu I kadencji, w latach 2008–2009 poseł do Parlamentu Europejskiego. Kawaler Orderu Orła Białego.
 
 
 
Aktualności z Forum

Obchody 81. rocznicy ogłoszenia PRAWD POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA
Rodzina Rodła we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Oświaty i wychowania we Wrocławiu zapraszają 10 marca 2019 na Ostrów Tumski we Wrocławiu na obchody 81. rocznicy ogłoszenia PRAWD POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA...
Zaproszenie na II Międzynarodowy Kongres „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II”
Poniżej publikujemy zaproszenie na II Międzynarodowy Kongres "Europa Christi" „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II” oraz list ks. inf. Ireneusza Skubisia przybliżający ideę ruchu "Europa Christi"...
starsze wiadomości


Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej


Newsletter

Podaj swój adres e-mail, żeby otrzymywać najnowsze informacjeInformacje


Forum
DCG
Nasi Partnerzy
Współorganizator i Gospodarz Europa Quo Vadis 2017
          
Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia

 

 Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia

Copyright © 2009 Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze Wykonanie: Bizzit