Forum      Historia Forum      Misja i cele Forum

Misja i cele Forum


Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze jest ruchem społecznym, który ma aspiracje uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości Dolnego Śląska. Misją Forum jest inicjowanie i rozwijanie dialogu społecznego, jako alternatywy dla walki politycznej. Celem tego dialogu jest wskazywanie wyzwań, których rozwiązanie będzie miało kluczowy wpływ na konkurencyjność Dolnego Śląska w Polsce i Europie, proponowanie priorytetów dla zadań decydujących o rozwoju Dolnego Śląska oraz budowanie społecznego konsensusu na rzecz ich realizacji. Forum poszukuje obszarów partnerskiej współpracy sektora prywatnego i publicznego z zachowaniem transparentnych reguł działania dla przyspieszenia zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska. Ogniskując uwagę Dolnoślązaków na głównych wyzwaniach, zadaniach i priorytetowych przedsięwzięciach Forum działa na rzecz skrócenia dystansu ekonomicznego dzielącego nas od czołowych krajów Europy.

Cele zapisane w porozumieniu o zawiązaniu Forum zostały sformułowane następująco:
1.    Celem ustanawianego DFPiG jest inicjowanie i podtrzymywanie dialogu między różnymi dolnośląskimi środowiskami na tematy istotne dla rozwoju regionu, zwłaszcza kręgów gospodarczych i politycznych.
2.    Inicjatorzy są przekonani, że idea DFPiG wychodzi na przeciw dążeniom do integracji regionalnej, będzie kreować wzrost gospodarczy i rozwój społeczny Dolnego Śląska.
3.    DFPiG przynajmniej raz do roku organizuje spotkanie możliwie licznej grupy przedstawicieli różnych środowisk dla przedyskutowania najważniejszej problematyki rozwoju regionu. Spotkania DFPiG toczą się na sesjach plenarnych i w grupach roboczych. DFPiG może przyjmować stanowiska skierowane do zainteresowanych środowisk, opinii publicznej oraz władz samorządowych i państwowych.
4.    Grupy robocze powinny podejmować swoje prace przed rozpoczęciem Spotkania DFPiG, nie jest też konieczne by kończyły je z chwilą jego zakończenia. O trybie zakresie ich prac decyduje tylko i wyłącznie wola ich uczestników.

Forum nie korzysta z środków publicznych i jest finansowane wyłącznie przez jego uczestników.

Aktualności z Forum

Obchody 81. rocznicy ogłoszenia PRAWD POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA
Rodzina Rodła we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Oświaty i wychowania we Wrocławiu zapraszają 10 marca 2019 na Ostrów Tumski we Wrocławiu na obchody 81. rocznicy ogłoszenia PRAWD POLAKÓW SPOD ZNAKU RODŁA...
Zaproszenie na II Międzynarodowy Kongres „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II”
Poniżej publikujemy zaproszenie na II Międzynarodowy Kongres "Europa Christi" „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II” oraz list ks. inf. Ireneusza Skubisia przybliżający ideę ruchu "Europa Christi"...
starsze wiadomości


Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej


Newsletter

Podaj swój adres e-mail, żeby otrzymywać najnowsze informacjeInformacje


Forum
DCG
Nasi Partnerzy
Współorganizator i Gospodarz Europa Quo Vadis 2017
          
Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia

 

 Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia

Copyright © 2009 Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze Wykonanie: Bizzit